Så utrolig myk!

Jeg elsker myke ting: myke pledd og puter, myke og varme gensere, myke klær generelt – og det jeg jobber med nå: myke pulsvarmere. Litt mønster er gøy å jobbe med også så det blir litt struktur på det jeg lager. Mønsteret har jeg funnet på nettsidene til Drops, men navnet er ikke mye å skryte av: Drops 86-3; Drops design modell nr Z-165.

Mønsteret er for garnet Drops Alpaca, men siden jeg jobber med å bruke garn jeg allerede har håpet jeg at det også ville funke med Baby Silk fra Du Store Alpakka. Fargen har det kreative navnet 324 og består av 80% babyalpakka og 20% silke. Med tanke på hvor mye alpakka det er burde det være varmt. Mykheten for garnet – om skalaen går fra 1 til 10 vil jeg påstå at mykheten er 11 – hvor holdbart det ville vært for en genser aner jeg ikke, men vil du ha noe mykt å bare kose med….så kan det være at dette garnet passer perfekt!

Jeg bruker forresten pinne 3,5mm. Kanskje jeg burde brukt pinne 3mm som det står i oppskriften, men jeg ser ut til å klare strikkefastheten på nåværende pinner, men pulsvarmerne blir litt i største laget for meg. Gøy å teste garn og mønster uansett, og så får jeg håpe at jeg kan få solgt de når de blir ferdige!

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg