Flagg til 17. mai?

17. mai er tross alt grunnlovsdagen vår og den feires med barnetog, korpsmusikk, venner, familie, kaker, is, brus – og flagg.

Å se det norske flagg vaie fra flaggstenger hører med til alle offisielle flaggdager, men jeg syns det er litt ekstra viktig på 17. mai. Tross alt er det Norges dag hvor vi feirer oss selv og vår selvstendighet.

Så trenger du et flagg til 17. mai har du fremdeles noen dager igjen på å skaffe det.

Jeg gjorde en liten test for å se om jeg fikk det til – å hekle et lite flagg. Ja, jeg vet at blåfargen er helt feil (det skal være mørkeblått).

At proporsjonene heller ikke stemmer helt på mitt heklede flagg er kanskje ikke så rart når jeg ikke hadde noe mønster og tok det litt på måfå. Likevel – jeg syns ikke det er så verst.

Enn så lenge tror jeg likevel det vil være lurest å enten kjøpe, sy eller strikke eget flagg – for mitt hekleflagg er bare 3 x 5 cm; feil farge og feil proporsjoner… Uansett var det gøy å teste om jeg ville få det til.

Om jeg hadde fått til riktig farge og proporsjoner kunne det jo vært en kjærkomment bidrag – ville jo til og med vært mulig å vaske det om det blir grisete 🙂

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg