Siden jeg ikke ble enig med meg selv om mønster på skaftet til sokken, ble det vrangbord. Eller, kanskje ikke. Når jeg avsluttet gårsdagens strikking oppdaget jeg nemlig en feil. En feil jeg må fikse. Masken som skulle vært vrang, var rett.
Feilen var helt i starten av vrangborden på skaftet. Ja, jeg vet det er mulig å gå ned og fikse masken uten å ta opp alt, men jeg har aldri helt mestret den teknikken. De gangene jeg har gjort det, blir det ikke jevnt. Så da har jeg kommet til punktet hvor jeg heller strikker bakover en stund, fikser feilen og så strikker vanlig igjen.
Dermed kommer spørsmålet opp igjen: skal jeg ha mønster på skaftet av sokken, hvilket mønster skal jeg i så fall velge, og vil det egentlig synes i det sortmelerte garnet? Uansett må jeg først ta opp til der jeg har bommet og fikse det.


