Å gi noe tilbake

Når noen gir deg noe, er det ofte hyggelig å gi noe tilbake (såfremt det er noe positivt som kommer i utgangspunktet selvfølgelig).

Hva en gir tilbake kommer ofte ann på hva en får. Om noen har med en blomst når de kommer på besøk, kan det være hyggelig å gi noe lignende tilbake – det være seg en blomst, en bukett eller kanskje sjokolade om du vet at personen elsker sjokolade. Det trenger ikke være noe stort, men en liten ting som viser at du setter pris på den andre personen.

Jeg innrømmer glatt at jeg er dårlig på det – og jeg liker det ikke. Så der har jeg et forbedringspotensiale. Poenget er ikke at det skal gjøres hver gang, eller at det skal være mye, eller at det skal være dyrt. Helst skal det vel være en gang iblant, og gjerne billig (men ikke billig som i juggel…), for det er tanken som teller.

Etter at jeg flyttet har jeg ikke blitt bedre på det, også fordi jeg fremdeles ikke kjenner flest folk her 😇

Frivillighet er viktig og her i bygda er det en Frivilligsentral jeg har satt pris på; de har håndarbeidstreff hver uke som jeg har benyttet meg en del av. På den måten har jeg blitt kjent med folk; fått noen timer hver uke hvor jeg sakte blir kjent med noen hyggelige damer (det er åpent for menn også, men de kommer tydeligvis ikke og strikker 😅). Det selges kaffe og vafler, men jeg liker ikke kaffe så det blir til at jeg ikke kjøper noe – og dermed ikke gir noe tilbake på den måten.

Så forrige gang praten gikk kom det fram at de har litt garn, og siden de også har en liten butikk hvor de selger ting, kom muligheten min. Muligheten for å gi noe tilbake: jeg kunne strikke sokker av garn de har så de kan selge de i butikken 🥰 Det er ikke mye, men det blir min lille måte å gi noe tilbake til et sted jeg setter pris på 🥰

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg