Duken har fremgang. Jeg måtte rekke opp alt og starte på nytt, og nå er jeg kommet til omgang 32. Ganske utrolig. Eneste minuset er at jeg hele tiden må telle, så jeg kan ikke gjøre dette mens jeg er sosial og heller ikke mens jeg ser på YouTube. Men, milde himmel, så søt den blir!
Genseren fikk dermed ikke like mye oppmerksomhet i går fordi jeg ble så opphengt i duken. Noe strikking på den ble det, for jeg hadde litt underholdning jeg ville ha. Fordelen med denne genseren er at jeg kan se og følge med på andre ting mens jeg strikker på den.
12 kommentarer




Ser komplisert ut. Du er flink!
Mye telling, men så lenge en vet hva alle forkortelsene er, er det faktisk forholdsvis greit. Takk 🙂
Å strikke duker er veldig gøy, å her har du jo fått en fin start. Jeg syntes det var noe kjent med oppskriften,, å det viser seg at oppskrifta er i en av bøkene til Ragnhild Falch Ervik, designeren av en mengde flotte duker. Har 2 bøker av henne.:) Verd å sjekke ut,kanskje? Kos deg med håndarbeidet.
Takk for informasjonen. Siden jeg bare har et kopiert ark av mønsteret har jeg ikke hatt noe informasjon; nå har jeg forfatteren, så må jeg spørre: har du tittelen på boken også? Koser meg såpass mye med denne dukstrikkingen at jeg er fristet til å strikke flere… 🙂
De 2 jeg har er: Ragnhilds kunststrikk og Kunststrikk-et hyggelig håndarbeid. Hvorvidt de er å få kjøpt nå vet jeg ikke. Vil tro at du i så fall kan finne de på et bibliotek. De jeg har ble utgitt tidlig 1990 tallet.
Så lenge bøkene er utgitt i Norge, kan de lånes via et bibliotek 🙂
“Skuggeknattem”, det er navnet på genseren blir veldig fin. Det er den tredje “toppturgenseren” garnbutikken og kommunen har laget. Alle tre er blitt til etter inspirasjon fraa gamle stikkeplagg funnet forskjellige steder i bygda. Denne genseren er inspirert av et par votter med samme mønster, funnet i en gammel kommodeskuff i et hus like ved garnbutikken.
Det er gøy når det er en historie rundt designet på det en strikker!
Jeg ser dere selger strikkepakker til genseren, men selger dere også mønsteret uten garn om noen vil kjøpe det?
Link til nettsiden til garnbutikken: https://brommeland.com/butikk/nissedal-toppturgenser-2023 – for de som ønsker å sjekke det ut 🙂
Lekkert lekkert både duk og genser!
Takk 🙂
Ja. Den duken blir nydelig 💗💗
Takk 🙂