Et absolutt minimum

Gårsdagens håndarbeid var på et absolutt minimum. Faktisk så lite at det nesten ikke er verdt å nevne, men så er det noe med å ha en rutine. Rutinen er hver morgen å tenke gjennom hva jeg gjorde i går og hva jeg tenker å få gjort i dag.

Repareringsarbeid tar meg uansett lengre tid enn annet nytt håndarbeid. Nytt håndarbeid er spennende, men å reparere har ikke samme gleden. På den annen side er jeg alltid veldig fornøyd når jeg er ferdig med å fikse noe.

Pekefingeren på den høyre vanten hadde fått hull helt gjennom. Det eneste jeg fikk gjort i går var å neste sammen det innerste laget. Sånn sett er det nå ikke hull helt gjennom. Neste bit av planen blir dermed å reparere resten av tuppen med sort garn jeg fant i lageret.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg