Å gå tur i skogen er noe jeg liker utrolig godt, og det er så mye fint å se på. Kanskje spesielt nå som det regnet litt i går, og i dag gjorde varmen meg svett når jeg gikk tur. Alt skyter og spretter og blomstrer og ser nydelig ut!
At jeg skulle få øye på årets første løvetann i dag forventet jeg ikke, men plutselig var den der. To små skritt ut i åkeren. Et gult hode som vant kampen med hestehovene om å lyse opp mest.
Noe jeg ikke fikk tatt bilde av, var en knallgul sommerfugl som rakk å sette seg i et halvt sekund på fingeren min før den fløy videre.
Hvitveisen lagde teppe mange steder i skogen og tittet fram overalt.
Trær hadde falt over en traktorvei som virket mindre brukt den siste tiden. Det ene treet hadde en passende åpning til å vandre forsiktig gjennom. Om noen har “hjulpet” åpningen til å passe mennesker bedre vet jeg ikke, men den passet i alle fall til meg 😊
Hvilke vårblomster har du sett ute på tur i det siste?
Hvilke? Ååå.. nå har det blitt en del, men jeg la merke til i dag at løvetannen har tatt heeeelt av på et uteområde her i nabolaget 🐰
Fantastisk! Løvetann burde være litt overalt 😊
Lite variasjon akkurat rundt her, men hvitveis, løvetann, hestehov, blåveis, gullstjerne, og noen andre gule jeg ikke husker navnet på, er noen av dem 😊