Noen dager går ikke helt som tenkt. Joda, det er sol og fint vær i dag også, noen skyer og kanskje litt mer vind enn jeg skulle ønske for årets første sykkeltur.
Jeg fant den ene sykkelvesken min. Syns det er praktisk å ha sykkelveske når jeg sykler – på den måten slipper jeg å ha sekk på rykken, men kan likevel få med meg ting som vannflaske, sykkelpumpe, nøkler og reperasjonsutstyr om det skulle bli bruk for det (selv om jeg ikke vet hvordan jeg gjør det…).
Dilemmaet i dag er at jeg ikke har syklet siden jeg flyttet midlertidig inn hos foreldrene mine. Tar det som en selvfølge at årets første sykkeltur gir meg vondt i rumpa. Det kan jeg leve med. Utfordringen er at jeg ikke aner hvor sykkelnøkkelen min er. For jeg har jo lås på sykkelen og den er alltid låst med mindre jeg faktisk sykler…. Så dagens dilemma for sykkelturen starter før jeg i det hele tatt får gjort noe…mon tro hvor nøkkelen er??